Haberler

Dinamik Raf, EuroShop 2011’de Türkiye’yi Temsil Etti

Perakende sektörünün en büyük ticaret fuarlarından biri olan ve üç yılda bir düzenlenen EuroShop Fuarı, 26 Şubat - 2 Mart 2011 tarihleri arasında Almanya'nın Düsseldorf kentinde gerçekleşti.

Bu yıl 15 salonla kapılarını açan fuara Türkiye'den katılan 51 firmadan biri de Dinamik Raf oldu. Dinamik Raf standı EuroShop 2011'de katılımcıların yoğun ilgisini çekti. Standımızı ziyaret eden binlerce ziyaretçi firmamız ve ürünlerimiz hakkında bilgi aldı.

Messe Düsseldorf GMBH fuarcılık şirketi tarafından düzenlenen fuara bu yıl 53 ülkeden 2,038 firma katıldı. Sektör temsilcileri tarafından kiralanan 107 bin metrekarenin üzerindeki sergi alanında, 106 bin ziyaretçi; firmaların ürünleri, perakende konseptleri ve trendleri konusunda bilgi alma fırsatı yakaladı.

EuroShop Fuarı'nın uluslararası yönü bu yıl da ön plandaydı. Fuara katılan ziyaretçilerin %80'ini 90'ın üzerinde farklı ülkenin vatandaşları oluşturuyordu. Öte yandan bu yıl özellikle Türkiye, Çin, Polonya, Güney Kore, Japonya, Hindistan ve Brezilya'dan katılan firmaların sayısında da belirgin artış yaşandı.

EuroShop 2011 içerik açısından da son derece zengindi. EuroShop çerçevesinde EHI Retail Institute yine kapsamlı bir kongre ve seminer programı gerçekleştirdi. EuroShop Perakende Tasarım Konferansı dünyaca ünlü perakende firmalarını temsil eden uzmanların ve mimarların katkısıyla öne çıktı. Bu yıl ziyaretçiler bugüne kadarki "en yeşil EuroShop" fuarını yaşadılar. Bu nedenle EuroShop kapsamında ilk kez bir "ECO-Park" da yer aldı.

Bir sonraki EuroShop Fuarı 16-20 Şubat 2014 tarihinde her zaman olduğu gibi Düsseldorf‘ta gerçekleştirilecek. EuroShop 2014'te görüşmek dileğiyle.